Náš tým

Eva Holkupová

Během studijních let jsem měla poprvé tu čest seznámit se s jógou, která mi pozvolna začala transformovat život ve všech směrem. Ne nadarmo se totiž říká, že jóga nám do života vstoupí vždy, když to nejvíce potřebujeme. Díky józe jsem získala pozitivní vztah k pohybu, ke svému tělu a poprvé jsem dokázala pracovat se svým dechem.

Vystřídala jsem celou řadu stylů jógy. Ve své vlastní praxi postupně ubírám na dynamice, pozice zjemňuji a soustředím se na vědomou práci s dechem a energií.

Považuji se za věčnou studentku jógy. Zajímá mě totiž vše. Jógová filosofie, základy jógy i nové styly a jejich přesah do moderního světa. Nadšeně hltám veškeré informace, které se mi dostávají formou literatury i dalšího vzdělávání.

Jóga je součástí mého života. Velice si vážím možnosti předávat krásu jógy dál.

Marie Šárová

Od dětství jsem se věnovala sportu, především tanci a běhu. Byla jsem velmi zaměřena na dynamiku a výkon. Jednoho dne si ke mně našla cestu jóga a já ji začala pravidelně praktikovat. Velice rychle jsem poznala její benefity a postupně jsem začala měnit pohled sama na sebe. Dnes je to již více než 15 let a já stále nedám na jógu dopustit.

Vzhledem k svému sportovnímu založení mi jsou nejbližší styly power jóga, dynamická jóga a vinyasa flow jóga. I když se jedná o dynamické styly, kladu v nich důraz na spojení sama se sebou a vědomý dech.

Marie Šárová

Marie Hien Daová

S jógou jsem se seznámila někdy na střední škole a našla si mě zpátky před 4 lety, kdy jsem jí nejvíc potřebovala. Pomohla mi s roztěkaností, úzkostí a vybalancování mého pracovního života. 

 

Praktikuji a lektoruji převážně dynamickou Vinjásu flow, se zaměřením na propojení dechu s pohybem. Mým cílem je dosažení “meditace v pohybu”. Dále se specializuji na Hatha jógu, ve které kladu důraz na správnosti provedení ásan.

 

A co vlastně pro mě znamená? 

Joga se stala mým životním stylem, kdy s opuštěním mé jógamátky teprve začíná má opravdová jógová praxe.


Lenka Varclová

Jóga mi přišla do života v momentě, kdy ji moje tělo i má mysl potřebovaly nejvíce. V okamžik, kdy mi tělo dalo jasný signál STOP. V životě se nikdy nic neděje jen tak, vše má svůj důvod, svůj smysl. A dneska jsem za tu vystavenou stopku nesmírně vděčná, protože tehdy začala má nekonečná cesta k sobě sama. Nekonečná cesta hledání a nalézání, cesta otazníků, odpovědí, cesta pokusů a omylů. 

Od malička jsem byla díky mým rodičům dost aktivní a to mi zůstalo dodnes. Ráda propojuji sílu s dechem, zastavením se a zklidněním. Střídat všechny různé fáze. Může to znít jako klišé, ale jóga mi tohle všechno dává. Jen v józe jsem našla sama sebe. V józe nacházím vše, co moje tělo i mysl potřebuje - pohyb, dynamiku, ale zároveň neskutečný klid. A i když je to téměř (teprve) deset let, těší mě, že pořád jsem vlastně na začátku. Nadšená jogínka, která se těší z každé další cesty, z každého dalšího krůčku vpřed, z každého sebevzdělávání, posouvání sebe sama, svých hranic a budu ráda, pokud budu moci své poznatky, svou energii, radost z jógy, předávat dál. Jóga není móda, i když se to tak někdy může zdát. Jóga je cesta, která pokud vás chytne, už vás nepustí ...


Lenka Fabiánová

Jsem nadšená sportovkyně, milovnice cestování a dobré kávy, lékařka a máma. Jógu praktikuji více než deset let, nejprve jako kompenzaci k vrcholovému sportu, následně jsem její benefity ocenila během sedavého studia a zaměstnání, dokonale mi protáhne tělo a vyčistí hlavu. Absolvovala jsem kurz instruktora jógy Yoga Teacher Training 200 h u Briohny Smith. Nejbližší jsou mi dynamické styly jógy typu vinyasa. 

Ve svých lekcích kladu důraz nejen na správnou techniku asán, ale především na pozitivní atmosféru, motivaci, dech a závěrečnou šavásanu.