Marma terapie

Marma terapie (v sanskrtu marma čikitsá) je speciální masáž, která je uznávanou součástí ajurvédy.

Stejně jako Země má své energetické a magnetické proudy či posvátná místa, má tělo své “živé” body, v ajurvédě nazývané marmy. V těle je celkem 107 hlavních marma bodů. Jsou to místa na těle, kde se setkávají dva či více typů tkáně (svaly, vazy, klouby, cévy a kosti) a každý z nich je spojený s konkrétním orgánem, psychickými i emočními tématy, energetickými drahami a specifickým léčebným potenciálem.

Jsou to místa s vysokou koncentrací životní energie (prány), která se zde hromadí a někdy i stagnuje, usazují se v nich toxické látky, napětí i negativní pocity. 


Marma doslova znamená citlivý, zranitelný, ale také tajný. Právě skrze místa, kde jsme citliví a zranitelní, je možné léčení nebo uvolnění konkrétních tělesných i emočních bloků. Tím, že jsou marma body citlivé, může být jejich stimulace intenzivní zkušeností s ohledem na řešený problém a osobní citlivost.


Marma terapie uvádí člověka do hluboké relaxace, pomáhá harmonizovat tělo i mysl a pozitivně ovlivňuje konkrétní tělesné orgány, fyzické a energetické dráhy těla a odbourává jejich zatížení a emočně podmíněná témata, která jsou s nimi spojená na psychické úrovni. Správnou a specifickou manipulací marem lze směrovat pránu k odstraňování blokád a zlepšovat energetickou průchodnost.Samotná marma terapie trvá 60 minut včetně krátké úvodní konzultace a zklidnění pomocí dechového cvičení a na závěr doplňujícího doporučení.


Jedná se o masáž celého těla včetně hlavy.


Při marma terapii se používá teplý olej (používám mandlový olej v bio kvalitě), vezměte si proto na sebe starší spodní prádlo, kterému nevadí znečištění olejem + jiné na převlečení.


V dopoledních hodinách přijďte nalačno, popř. minimálně 2 hodiny po lehkém jídle.


Marma terapie se neprovádí v těchto případech:

těhotenství a šestinedělí

horečka, virové a bakteriální onemocnění

rekonvalescence

silná menstruace

nádorová onemocnění

děti do 7 let

senioři nad 70 let.


Cena: 1400 Kč
- nutno rezervovat 24 hodin předem